« Listopad 2017 »

NOVA Obavijest o nabavi udžbenika
Autor: Emilija Žitnjak, 2. 8. 2014.

Učenike osnovnih škola  s područja Grada Čakovca, pa tako i naše škole, prvog dana nastave na školskim klupama dočekat će udžbenici. Naime, nakon pregovora s Međimurskom županijom, dogovoreno je da i Grad Čakovec ima isti model nabave udžbenika za predstojeću školsku godinu kao i ostatak županije.

Udžbenici će ostati vlasništvo škole, a učenicima će biti dani na uporabu uz obvezu da ih čuvaju i ne oštećuju kako bi naredne godine isto tako mogli poslužiti i njihovim mlađim kolegama. O tome će roditelji potpisati pripremljenu izjavu kod preuzimanja udžbenika.

S obzirom na činjenicu da su mnogi roditelji već naručili knjige za svoju djecu, iz Grada Čakovca naglašavaju činjenicu da će se ovim projektom osigurati samo one knjige koje imaju status obveznih udžbenika (za obvezne i izborne predmete i Geografski atlas za 5. razred), a roditelji će sami nabavljati preostale knjige i školsku opremu (radne i ostale bilježnice, priručnike, lektiru i sl.).

Njih će roditelji morati pribaviti sami, no dio djece 50 posto sredstava za tu namjenu dobit će od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, temeljem socijalnih kriterija i braniteljskog statusa roditelja.

Zbog toga mole roditelje da već napravljene narudžbe za kupnju obveznih udžbenika otkažu.

Roditelji i skrbnici koji su knjige već rezervirali kod knjižara te ih u cijelosti ili djelomično platili, pozivaju se da, narudžbe storniraju, odnosno da umjesto udžbenika naruče potrebne radne bilježnice ili školski pribor. Način povrata novca onim roditeljima koji su udžbenike već platili, utvrdit će se naknadno.

Obavijest se odnosi i na učenike iz Totovca.