« Srpanj 2017 »

BUDI NEOVISAN
Autor: Emilija Žitnjak, 8. 4. 2014.

„BUDI NEOVISAN“

prevencija ovisnosti u djece predškolske

i osnovnoškolske dobi u lokalnoj zajednici

Savez društava Naša djeca Hrvatske u suradnji s Društvima Naša djeca prošle se godine (2013.) uključio u novi projekt „Budi neovisan – prevencija ovisnosti kod djece u Društvima Naša djeca“ s ciljem prevencije ovisnosti djece i mladih usmjerenih promicanju zdravih stilova života, kreativnim aktivnostima i aktivnostima organiziranog provođenja slobodnog vremena.

Zahvaljujući potpori Ministarstva socijalne politike i mladihRepublike Hrvatskeu 2014.godini, nastavljamo s projektom sa željom da u projekt uključimo djecu i vrtićke i osnovnoškolske dobi, kao i širu lokalnu zajednicu.

Dječji forum  „Zmajići” l. osnovne škole Čakovec  s voditeljicama Draženkom Blažeka i Marijom Toplek uključio se i prijavio rad u kategoriji poruka –crtež, Natječaj za najoriginalnije dječje radove „Budi neovisan” na temu prevencije ovisnosti i promociju zdravih stilova života.

Što to utječe  da oponašate odrasle, da mislite da su cigarete, alkohol i opijati „cool”, zašto se želite dokazati među vršnjacima? Želimo potaknuti  naše vršnjake  da umjesto cigareta, pića, opojnih sredstava, previše interneta, igara na sreću izaberu djetinjstvo bez razvijanja ovisnosti , da izaberu zdravlje i zdrave životne stilove.