« Ožujak 2017 »

"DJECA I PROSTOR"
Autor: Emilija Žitnjak, 31. 3. 2014.

Edukacijska radionica za djecu „DJECA I PROSTOR“.

Arhitekti, radna grupa UAM-a „KREATIVNI KUTAK“,Tajana Tkalčić, Tihana Subanović, Domagoj Maraković  i učenici 4.a i b razreda I. osnovne škole Čakovec zajedno sa svojim učiteljicama Draženkom Blažeka i Marijom Toplek, u mjesecu ožujku 2014. godine, provodili su  radionice čiji je cilj osnovno upoznavanje prostora i pojmova u prostoru.

Radionice su se održavale u prostorima škole u pet ciklusa, koji završavaju skupnom izložbom dječjih radova sa svih radionica.

Ciklus radionica završio je 27.3. sa zajedničkom izložbom radova, kako bi djeca mogla sagledati svoje radove s odmakom, ali i iz pješačke vizure.

Djeca proučavaju produkt svoga truda i mašte,te prihvaćaju međusobnu različitost.

Kutije koje su maštom postale kuće,postavljene su u međusobne odnose  i formiraju različite prostore unutar zamišljenog grada.

Tako smo učili, gradili i poveli razgovor o javnim prostorima, urbanizmu i zanimanju arhitekt.

Čekamo poziv za ponovni susret u svibnju.