« Kolovoz 2017 »

LOVRO MORA NA OPERACIJU OKA U BELGIJU
Autor: Emilija Žitnjak, 28. 1. 2014.

Čakovec, 28. siječnja 2014.

ZAMOLBA ZA DONACIJU

- LIJEČENJE -

Poštovani,

obraćamo vam se sa zamolbom da pomognete u liječenju – operaciji našeg učenika, Lovre Pergara.

Lovro je učenik drugog razreda, a slabovidan je od rođenja. Na kontroli u studenom ustanovljeno je da ne vidi na desno oko. U prosincu je operiran, ali na žalost, operacija nije uspjela. Jedina mogućnost za djelomičnim povratkom vida – do 10 %, je ponovna operacija.

U subotu 25. siječnja, u Klinici Svjetlost u Zagrebu  dr. Carl Claes iz Antwerpena obavio je pregled i preporučio operaciju koju bi unutar dva tjedna izveo u Belgiji. Cijena same operacije je od 6.000 do 8.000 eura.

Četveročlana obitelj Pergar živi samo od očevih primanja, a mlađa kćer također je slabovidna. Sami nisu u mogućnosti pokriti troškove operacije i dodatne troškove (put, smještaj, kontrola), te smo se kao škola uključili u akciju skupljanja sredstava kako bi Lovro mogao otputovati na operaciju.

Da bi Lovro mogao otputovati na operaciju u Belgiju, sredstva su hitno potrebna.

Molimo vas, ako ste u mogućnosti pomoći Lovri, sredstva doznačite na Humanitarni račun I. osnovne škole Čakovec:

Privredna banka Zagreb 2340009-1516031195.

Unaprijed se zahvaljujemo na razumijevanju i donaciji.

Zaposlenici I. osnovne škole Čakovec

Ravnateljica: