« Travanj 2017 »

I. OŠ Čakovec uključena u ISE projekt
Autor: Ivana Ružić, 24. 1. 2014.

I. OŠ Čakovec  pristupila je projektu "Inspiring Science Education" koji traje do svibnja 2016. godine, a između ostalih provodi ga i CARNet.

Cilj projekta ISE koji financira EU je popularizacija znanosti i prirodoslovnih predmeta korištenjem postojećih resursa za e-učenje. Ovim projektom razvit će se jedinstvena baza digitalnih resursa i alata koji se temelje na problemskoj nastavi, a uključuje online laboratorije, napredne tehnološke aplikacije, obrazovne repozitorije i portale. Kroz projekt će nastavnici imati priliku educirati se za korištenje inovativnih alata, resursa i metoda, razviti scenarije učenja (tj. pripreme za sat) te povezati nastavnike, donosioce odluka, učenike i roditelje diljem Europe u online zajednicu. Na projektu sudjeluje 30 partnera iz 15 europskih zemalja, a u projekt će se uključiti 5000 osnovnih i srednjih škola od kojih 313 u Republici Hrvatskoj.

Svi učitelji/učiteljice razredne nastave i prirodoslovlja su pozvani da se uključe u projekt. Više informacija o projektu potražite kod voditeljice projekta u našoj školi Ivane Ružić, na mrežnim stranicama Carneta i ISE projekta