« Prosinac 2017 »

HOUR OF CODE
Autor: Ivana Ružić, 11. 12. 2013.

Učenici I. OŠ Čakovec pod vodstvom učiteljice Ivane Ružić su se u značajnom broju i veoma aktivno uključili u još jednu inicijativu za promicanje programiranja na globalnoj razini. Inicijativa Hour of code provodi se u gotovo svim zemljama i okuplja gotovo 5 milijuna učenika.  Hour of code je osmislila neprofitna organizacija Code.org  koja je posvećena širenju obrazovanja u računalnoj znanosti sa  vizijom da svaki učenik u svakoj školi treba imati priliku naučiti računalno programiranje i vjerovanjem da informatika treba biti dio jezgre nastavnog plana i programa u obrazovanju  uz matematiku i predmete kao što su biologija, fizika i kemija.

U sklopu ove inicijative učenici I. OŠ Čakovec su izrađivali multimedijalne čestitke, različite računalne igre, upoznali programski jezik Phyton, JavaScript i mnoge druge.