« Ožujak 2017 »

REGIONALNA PODRŠKA INKLUZIVNOM OBRAZOVANJU U TIRANI
Autor: Emilija Žitnjak, 21. 11. 2013.

Učitejica naše škole. Veronika Kapelari  Horvat, predstavljala je hrvatske boje kao predstavnica razredne nastave na međunarodnoj konferenciji u glavnom gradu Albanije, 6. i 7. studenog ove godine.

Naziv konferencije bio je „Regionalna podrška inkluzivnom obrazovanju“. Inkluzivno obrazovanje znači da različitost nije kazna, već vrijednost.Ovaj hvalevrijedan projekt financiran je sredstvima Europske unije i Vijeća Europe, a trebao bi poboljšati socijalnu inkluziju i koheziju u regiji.Projektom se promovira koncept inkluzivnog obrazovanja kao reformskog načela koje poštuje različitosti među svim učenicima, s posebnim naglaskom na one koji su izloženi većem riziku od marginalizacije i isključenosti.

Predstavnica naše škole na ovom je međunarodnom skupu sudjelovala u nizu radionica, u kojima je na engleskom jeziku predstavila svoju školu kao vrlo inkluzivnu jer je u Međimurju poznato da l.O Š Čakovec ulaže velike napore kako bi različite profile djece što lakše i bezbolnije uključila u redovitu nastavu.