« Listopad 2017 »

ZAHVALA DONATORIMA

Autor: Emilija Žitnjak, 4. 7. 2013.

NAŠ  MATEMATIČAR,  LUKAS  NOVAK,  U RUSIJU!

Lukas Novak, Dubrovnik 2013., Državno natjecanje iz matematike

Ove je godine Lukas Novak, učenik 8. d razreda l. OŠ Čakovec, trostruki državni prvak iz matematike, osvojio i sudjelovanje u matematičkom kampu u Rusiji na matematičkoj olimpijadi Euler fondacije i Univerziteta St. Peterburg. Zavidnim rezultatom 32/35, osvojio je poziv na ljetni matematički kamp.

Time je okrunio sav trud uložen u vlastito napredovanje u ovom, ne baš lakom,  nastavnom predmetu. Osvojio je tako velike simpatije učiteljica i učitelja iz naše Škole, Školskog odbora Škole (koji mu je osigurao nagradu za rezultate na ovogodišnjim natjecanjima), te svojih vršnjaka.

Za put u Rusiju trebalo je osigurati značajnija novčana sredstva. U akciju prikupljanja uključile su se učiteljice i učitelji Škole, ravnateljica, računovođa i tajnica Škole, a svi na inicijativu profesorice Tanje Debelec i učiteljice Snježane Drabić. Pripremivši svu potrebnu dokumentaciju o rezultatima s ovogodišnjih natjecanja, zamolbe za potporu poslane su na adrese mnogobrojnih međimurskih i čakovečkih poduzeća i ustanova. Akcija prikupljanja završena je krajem lipnja kad je osiguran potreban iznos (dvadesetak tisuća kuna).

Od srca zahvaljujemo svima koji su prepoznali Lukasov talent i svojim novčanim prilozima pomogli da se Lukasov put u Rusiju sredinom srpnja realizira.

Zahvaljujemo: Centrometalu iz Macinca, Franjevačkom samostanu Čakovec,  Gradu Čakovcu i gradonačelniku Stjepanu Kovaču, Hypo-Alpe Adria Bank Čakovec, gospodinu Jurju Levačiću, Međimurskoj hidrogradnji, Međimurje plinu, Međimurskim vodama, Međimurskoj županiji, Turističkoj agenciji „Adriatours“ i Zajedničkom obrtu Briljant.

U  Čakovcu, 3.7. 2013.                                                 Inicijativa za potporu:

Tanja Debelec,prof. i Snježana Drabić, učiteljica