« Ožujak 2017 »

THIS IS OUR TIME

Autor: Ivana Ružić, 21. 1. 2013.

Međunarodni projekt „This is our time“ izvorno je iniciran za UNESCO Associated Schools Project, a trenutno je organiziran od strane Time Project Headquarters iz Kanade te u suradnji s Taking It Global for Educators. Kroz Time projekt mladi cijeloga svijeta iz svih vremenskih zona međusobno kontaktiraju i zajedno uče kroz niz aktivnosti koje Time projekt nudi.

30. studenog učenici osmih razreda naše škole uključili su se u projekt istražujući znamenitosti različitih zemalja i odgovaranjem na pitanja u kvizu „Time“. Između ostalog učenici su naučili:

• Koje je ime argentinskog ženskog hokejaškog nacionalnog tima?
  • Što znači Iqaluit na Inuktitut jeziku?
  • Koji je tipični kolumbijski instrument?
  • Koji nizozemski grad je dobio ime po poznatom inženjeru?
  • Ime prvog slovačkog premijera u Čehoslovačkoj vladi 1935.?
  • Koliko regija ima Turska?
  • Koliko etničkih skupina ima u Rusiji?
  • Koje godine su rumunjski sportaši osvojili najviše zlatnih olimpijskih igara?
  • U kojem gradu i kada je Taiwan zadesio najveći potres?