« Siječanj 2023 »

SVJETSKI DAN TABLICE MNOŽENJA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Sanja Murk, 14. 10. 2022.

Mali i veliki matematičari naše škole, dana 7. 10. 2022., uključili su se u obilježavanje Svjetskog dana tablice množenja. Njihove učiteljice pripremile su im mnoštvo zanimljivih zadataka i aktivnosti kako bi oni podigli svijest o važnosti vještine koja se ne zaboravlja kroz život.

Da se kroz igru lako usvaja i utvrđuje tablica množenja te dolazi do bedževa stručnjaka pokazali su nam učenici trećih i četvrtih razreda sa učiteljicama Danijelom Topličanec, Jasminkom Štefić i Vesnom Horvat. Od njih smo saznali da možemo istovremeno množiti i preskakati uže ili igrati nogomet. Mali matematičari su pokazali veliki natjecateljski duh i pokazali nam tko je najbrži i najtočniji množitelj. Kako bi im ovaj dan ostao u lijepom sjećanju učiteljice su im dodijelile bedževe stručnjaka u tablici množenja.

Kako je učenicima viših razreda tablica množenja već u malom prstu oni su taj dan dobili malo zahtjevnije zadatke od svojih učiteljica Tanje Debelec, Tihane Srpak i Sanje Murk. Saznali su kako se znanja tablice množenja može implementirati u rješavanje jednadžbi, sudoku zadataka, zadataka sa šibicama i raznim zabavnim zadacima.

Najstariji učenici škole okušali su se u ekipnom natjecanju, osmišljavanju zadataka i njihovoj razmjeni. Veselimo se idućem obilježavanju ovog dana i novim izazovima sa zadacima u kojima se primjenjuje vještina množenja, a do tada marljivo, iz dana u dan, ponavljamo naučeno.