« Svibanj 2022 »

DEVET UČENIKA NAŠE ŠKOLE NATJECALO SE NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ INFORMATIKE
Autor: Ivana Ružić, 19. 4. 2021.

Od 12. do 14. travnja 2021. godine održavalo se Državno natjecanje iz informatike. S obzirom na epidemiološku situaciju, natjecanje se održalo na daljinu iz prostorija škole. Na natjecanju je sudjelovalo devet učenica i učenika naše škole te četiri učiteljice  informatike u ulozi mentorica.

U kategoriji Logo na državnoj razini natjecanja sudjelovala je učenica petog razreda Nataša Drakulić i osvojila deseto mjesto. Natašina mentorica je učiteljica Sanja Murk.

U kategoriji Digitalne kompetencije na državnoj razini natjecanja sudjelovala je učenica petog razreda Tesa Trbović. Tesa je osvojila šesto mjesto, a njezina mentorica je učiteljica Maja Hižman.

U kategoriji Algoritmi sudjelovao je učenik šestog razreda Saša Ovčarić. Saša je osvojio sedmo mjesto, a njegova mentorica je učiteljica Ivana Vadlja. Saša ima i vanjskog mentora.

U kategoriji Razvoj softvera softverski rad imena Natural Disaster Survival predstavili su učenici sedmog razreda Korana DrakulićDominik Dukić Roko Novinščak te su osvojili četvrto mjesto.

U istoj kategoriji natjecali su se i učenici osmog razreda Dominik VidovićParis Posavec i Stjepan Ružić koji su predstavili softverski rad imena Geo Escape Room i osvojili šesto mjesto. Mentorica natjecateljima u kategoriji Razvoj softvera je učiteljica Ivana Ružić.

Svima čestitamo na ostvarenim rezultatima i želimo puno uspjeha u daljnjem radu.