« Listopad 2020 »

VAŽNO - ZA RODITELJE BUDUĆIH PRVAŠIĆA
Autor: Emilija Žitnjak, 7. 5. 2020.

Poštovani roditelji/ staratelji,

zbog nastavka liječničkog pregleda, molimo Vas da  HITNO pošaljete mail s imenom i prezimenom djeteta, datumom rođenja i brojem mobitela na koji Vas možemo kontaktirati. Kontakt nam je potreban zbog zakazivanja novog termina za liječnički pregled i provjeru predznanja djeteta u školi.

Molimo Vas mail slati isključivo na adresu pedagoginje škole:            dubravka.keckes@gmail.com

O svim novim saznanjima informirat ćemo Vas i na web stranici škole.

Nastavak pregleda za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole.

(u nastavku je dopis školske medicine Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo)

Poštovani roditelji/staratelji,

u ponedjeljak 11.5.2020. nastavljamo s pregledima za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole.

Pregledi su prilagođeni trenutnoj epidemiološkoj situaciji i preporučenom načinu rada.

Radi dogovora o terminu dolaska i uputa o načinu provedbe pregleda kontaktirat će Vas medicinska sestra.

Pregledavat će se samo djeca koja nemaju povišenu tjelesnu temperaturu niti respiratorne tegobe (šmrcanje, kašalj, kratkoća daha). Roditelji u pratnji također ne smiju imati povišenu temperaturu ni respiratorne tegobe.

Molimo da na pregled dođete točno na zakazani termin. U pratnji djeteta može biti samo jedna osoba (roditelj ili staratelj). Preporučamo da nosite zaštitnu masku. Dijete ne nosi masku.

Popunjavanje zubne putovnice kod stomatologa te vađenje krvi i urina neće se provoditi do daljnjega.

Pedijatrima i izabranim liječnicima djeteta ne trebate ići radi popunjavanja upitnog listića.

Na pregled preporučamo donijeti otpusna pisma, medicinske nalaze ako dijete boluje od neke kronične bolesti, nalaze logopeda i/ili psihologa te ako ima Rješenje o tjelesnom oštećenju. Obavezno donijeti na uvid cjepnu iskaznicu.

Prije ulaska u čekaonicu školske medicine djetetu i pratnji biti će beskontaktno izmjerena tjelesna temperatura te u slučaju povišene tjelesne temperature neće biti primljeni na pregled.

Roditelj će prije pregleda ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom.