« Siječanj 2020 »

Večer matematike
Autor: TANJA DEBELEC, 16. 12. 2019.

Večer matematike održana je i u I.OŠ  u Čakovcu u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. Ove godine u projekt Večeri matematike uključili su se učenici razredne nastave s učiteljicama Snježanom Drabić, Danijelom Topličanec, Aleksandrom Sašek Strbad, Jasminkom Štefić, Tanjom Žganec, te učenici 5.r. s učiteljicom Karlom Mikac i 7.r. s učiteljicama Silvijom Martišek i Tanjom Debelec. Ukupno je sudjelovalo 150 učenika, roditelja i učiteljica.

Učenici nižih razreda aktivno su sudjelovali u radionicama te otkrivali zabavnu stranu matematike. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno svi uspješno rješavamo. Razvoj pozitivnog stava prema matematici kroz zanimljive aktivnosti koje učenicima i roditeljima pokazuju da je matematika svugdje oko nas.

Učiteljica Karla Mikac s učenicima je provela radionice Matematički alias, Matematički lanac te kroz rješavanje križaljke potragu i otkrivanje grada.  Učiteljice Silvija Martišek, Višnja Matotek i Tanja Debelec za učenike 7.a,b i c razreda pripremile su radionice na temu Prometni sustav – nekad i sad. Kroz radionice približena je veza između geografije, povijesti i matematike.

Kroz Večer matematike popularizira se matematička znanost, razvija pozitivan stav učenika prema matematici te pokazuje svim sudionicima koliko je matematika lijepa i zabavna.