« Rujan 2020 »

UČENICI NA SAJMU SIGURNOSTI I PREVENCIJE
Autor: Emilija Žitnjak, 25. 9. 2019.

U utorak 24. rujna.2019. u organizaciji Policijske uprave međimurske s partnerima Gradom Čakovcem i Vijećem za prevenciju Međimurske županije održao se šesti po redu Sajam sigurnosti i prevencije. Učenici  4.c i 4.d razreda, u pratnji učiteljica Jasminke Štefić i Danijele Topličanec te asistentice Jadranke Toplek, turističkim su se vlakićem odvezli do Srednje škole Čakovec. Tamo su pogledali edukativnu predstavu Prvi koraci u prometu u izvođenju kazališta MAK iz Zagreba. Nakon toga razgledali su Sajam na kojem su se predstavili različiti izlagači  iz državnih i javnih ustanova,  udruga i pravnih osoba koje se bave prevencijom, kao i dobrovoljnih i profesionalnih vatrogasnih postrojbi. Najviše pozornosti privukla je  izložba opreme Protueksplozijske službe kao i  radionica za male forenzičare. Razgledali su različita policijska vozila, opremu i oružja.

Učenici su mogli uzeti različite edukativne  letke i slikovnice, a razveselili su ih i baloni, blokići, privjesci, radni listići , penkale, kao i slatkiši. Puno su naučili na zabavan način te policijske djelatnike doživjeli prijateljski, kao zaštitnike našeg društva.