« Svibanj 2019 »

DRŽAVNO NATJECANJE IZ KEMIJE
Autor: Emilija Žitnjak, 29. 4. 2019.

Na 28. Državnom natjecanju iz kemije boje naše Škole branio je učenik Viktor Gombar, učenik 7. a razreda, osvojivši 9. mjesto. Čestitke!

Natjecanje se održavalo od 14. do 17. travnja 2019. god. u novoj, modernoj osnovnoj školi Žnjan-Pazdigrad u Splitu.

Na samom otvaranju Natjecanja, učenici razredne nastave ganuli su nas svojim točkama, a u velikom predvorju škole zatekle su nas zdrave slastice.

Na natjecanje je  pozvano 115 najboljih učenika iz cijele države i njihovih 86 mentora, a  održavalo se u nekoliko kategorija. Za učenike sedmih i osmih razreda osnovnih škola natjecanje se sastojalo od dva dijela - dva pokusa koje su učenici trebali samostalno izvesti prema zadanim uputama, izvesti odgovarajuće zaključke a potom, u teorijskom dijelu, pokazati poznavanje kemije.

Napetost je među učenicima bila vrlo velika - "mogla se rezati nožem"!

Prvi je pokus bio naročito stresan! Izgledao je baš onako kako laici najčešće zamišljaju kemiju - punu eksplozija!!!!!!!I

Svi smo preživjeli iako je bilo i manjih ozljeda!wink

Drugi je pokus bio "normalniji" pa su učenici iz učionica izlazili s osmjehom na licu, što se za prvi pokus ne bi moglo reći. Neki su učenici tom prilikom izlazili prestrašeni, neki pokisli a neki uplakani! Ali je na kraju  sve dobro završilo!

Nakon dva stresna dana, slijedio je dan odmaranja i čekanja rezultata. Domaćini su nam tom prigodom organizirali razgled grada Splita uz stručno vodstvo.

Natjecanje je za nas završilo dobrim rezultatom, pa iako je bilo dosta stresno,  bilo je to jedno lijepo iskustvo!