« Svibanj 2019 »

Uspješni matematičari na Mathemi u Koprivnici
Autor: TANJA DEBELEC, 14. 4. 2019.

Mathema u Koprivnici  je ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola. Cilj natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija matematike. Natjecanje je održano 12.travnja 2019. u prostorijama OŠ Braće Radić u Koprivnici.

I. OŠ Čakovec predstavljalo je 14 ekipa od 3. do 8. razreda. Ekipu čine tri člana koja rješavaju 24 zadatka u 80 minuta. Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovali su učenici iz 13 hrvatskih županija te, prvi puta, i učenici iz Cipra, Estonije, Grčke i Bosne i Hercegovine. Sveukupno preko 800 natjecatelja.

Pa ipak je od svih njih Prva postigla najveći uspjeh:
1. mjesto u kategoriji 3. razreda
1. mjesto u kategoriji 5. razreda

1. mjesto u kategoriji 8. razreda
2. mjesto u kategoriji 7. razreda i
3. mjesto u kategoriji 4. razreda

I ostale naše ekipe plasirale su se u gornju polovicu ljestvice u svojim kategorijama (prosječno je 40-ak ekipa u svakoj kategoriji), što je pokazatelj izvrsnog rada naših učitelja u svim dobnim skupinama.

Mentori učenicima su bili:

-za 3.razrede Danijela Topličanec, Vesna Horvat, Alexandra Sašek-Strbad i                                Sanela Gumbarević,

- za 4. razrede: Snježana Drabić, Marijana Vrbanec i Željka Perko,

- za 5. razred Sanja Murk,

- za 6.i 8.razred Tanja Debelec

- za 7. razred Karla Mikec

U uočljivim kompletima majica i kapa s nazivom škole, sponzoriranim od nekolicine roditelja, nabildani znanjem i željom za natjecanjem, krenuli smo u Koprivnicu autobusom Rudi expressa, također kao poklon i vjetar u leđa matematičarima naše škole. Svojim znanjem i odličnim rezultatima opravdali smo povjerenje svih uključenih.

Zato svim učenicima i njihovim mentorima čestitke na uspjehu.