« Svibanj 2019 »

Primjena iPada u obrazovanju – učenje za budućnost
Autor: Ivana Ružić, 21. 2. 2019.

Primjena iPada u obrazovanju u I. osnovnoj školi Čakovec započela je 2014. godine. Učenici svih dobnih skupina uz pomoć njihovih učiteljica i učitelja, vješto koriste specijalizirane aplikacije za učenje različitih sadržaja i usvajanje različitih vještina na svim nastavnim predmetima. Korištenje iPad laba podiže motivaciju, razvija kreativnost, timski rad, suradničko učenje, digitalne vještine učenika itd.

Učiteljice i učitelje od 2014. godine redovito svoja znanja, vještine i sposobnosti korištenja najnovije tehnologije u nastavi obogaćuju na edukacijama certificiranih Apple trenera.

I. osnovna škola Čakovec od ove jeseni 2018. godine aktivno sudjeluje kao partner u projektu iPads School Learning for the Future iz programa Erasmus+ u kojem učitelji i učenici iz pet partnerskih škola razmijenjuju svoja iskustva, primjere dobre prakse u korištenju iPada u nastavi, stvaraju nove pbrazovne sadržaje i scenarije učenja. Sa tim ciljem, pet učenika u pratnji ravnatelja škole Siniše Stričaka i učiteljice informatike Ivane Ružić, boravilo je u Estoniji u sveučilišnom gradu Tartu u studijskom posjetu partnerskoj školi Tartu Hiie Kool. Upoznali smo Estoniju, povijest, kulturu i tradiciju, sklopili nova prijateljstva i suradnje, a prije svega učili o odgovornom korištenju tehologije u nastavi.