« Studeni 2018 »

Terenska nastava - Zagreb
Autor: Emilija Žitnjak, 8. 11. 2018.

Učenici 4. razreda su 30.10. posjetili Zagreb.

Krenuli smo autobusom u 6 h,veselo i sretno. Prvo smo posjetili Sabor.

Tamo nas je dočekao saborski zastupnik Branimir Bunjac. Govorio nam je o Saboru, te o novom zakonu. U Saboru nam se jaako svidjelo. Razgledali smo i Crkvu sv. Marka i zgradu Vlade RH. Na Gornjem gradu smo vidjeli:kulu Lotrščak,uspinjaču i tržnicu Dolac. Katedralu smo razgledali iznutra. Ponešto smo naučili o povijesti spomenutih znamenitosti. Na Trgu bana Josipa Jelačića smo vidjeli kip bana Josipa Jelačića, a odmorili smo se na Manduševcu. Zatim smo pješice otišli do Tehničkog muzeja Nikola Tesla. Putem smo vidjeli zgradu HNK. U muzeju mi se posebno svidio rudnik i planetarij. Na kraju izleta smo otišli na Bundek gdje smo uživali u igri i druženju. Kad je bilo vrijeme za polazak kući,svi smo bili tužni. U Čakovec smo stigli u  18 h.

Ovo je bio moj najljepši izlet. Mnogo smo naučili,ali se i zabavili.

PATRIK RAKIĆ, 4.d