« Svibanj 2018 »

Projekt “Budi neovisan i slobodan”
Autor: Emilija Žitnjak, 15. 2. 2018.

Cilj projekta je preventivno djelovanje u borbi protiv ovisnosti o drogama usmjerenog prema djeci i mladima grada Čakovca, a projekt podražavaju i Lions klub Zrinski Čakovec, Policijska uprava Međimurska i Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije.

U projekt su uključeni dječji vijećnici Dječjeg gradskog vijeća Grada Čakovca, sve osnovne škole s područja Grada Čakovca. Organizirat će se tribine za učenike i djelatnike škola, a predavači će biti djelatnici Policijske uprave Međimurske i Zavoda za javno zdravstvo.

Provodi se 6 edukativnih radionica na temu: što je ovisnost o drogama, kako se možemo boriti protiv ovisnosti, kako organizirati slobodno vrijeme učenika, ali i kako raditi u timu i kako biti sretan bez tih ovisnosti.

U okviru projekta 2. radionica s temom: Ovisnosti (alkohol, pušenje, droga, internet) održana je 8. veljače u I. osnovnoj školi Čakovec, a organizator radionice je Dječji forum „Zmajići“ s voditeljicama Draženkom Blažeka i Marijom Toplek. Susret sudionika bio je dinamičan u raspravi, a završio je izradom i prezentacijom plakata te druženjem.