« Svibanj 2018 »

Hrvatski bankovni muzej i Multimedijska izložba Nikole Tesle
Autor: TANJA DEBELEC, 14. 2. 2018.

Učenici petih i sedmih razreda dodatne nastave matematike i povijesti uz pratnju učiteljica Tanje Debelec i Višnje Matotek posjetili su Hrvatski bankovni muzej i Multimedijsku izložbu Nikole Tesle u Zagrebu.

Hrvatski bankovni muzej u Oktogonu prvi je i jedini hrvatski muzej štednje i novčarstva. U muzeju je izloženo više od 900 eksponata iz tri temeljne zbirke: skripofilije (zbirka vrijednosnica i dionica), numizmatike (zbirka kovanog i papirnog novca) i štednje (zbirka štednih kasica i knjižica). Mnogi od njih, osim povijesne, imaju i veliku umjetničku vrijednost jer su ih kreirali najpoznatiji, naši i strani, likovni umjetnici.

Multimedijska izložba Nikola Tesla u Meštrovićevom paviljonu predstavila je životni put Nikole Tesle, od njegovog rođenja u mjestu Smiljan do smrti u New Yorku. Kroz zanimljivu prezentaciju života Nikole Tesle uz dinamične instalacije u kojima su sudjelovali i učenici približen nam je život i rad Nikole Tesle.