« Prosinac 2017 »

DABROV TJEDAN U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ivana Ružić, 13. 11. 2017.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a.

Natjecanje se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Natjecanja Dabar se po prvi puta provodi i u našoj školi. Pripreme za natjecanje i samo natjecanje provode učiteljice razredne nastave Draženka Blažeka, Snježana Drabić, Slavica Pospiš, Jasminka Štefić i Marija Toplek, te učiteljica informatike Ivana Ružić.

Svim učenicama i učenicima želimo puno uspjeha u natjecanju!

ULAZ