« Studeni 2018 »

„Tehnologija i sport združeni s prirodom", predstavljanje projekta gradonačelniku grada Čakovca
Autor: Ivana Ružić, 13. 10. 2017.

10. listopada 2017. godine učenici I. osnovne škole Čakovec u pratnji učitelja Matije Horvata i Borisa Jeđuda, gradonačelniku grada Čakovca, Stjepanu Kovaču, prezentirali su aktivnosti u sklopu projekta „Tehnologija i sport združeni s prirodom", koji je izabranaza naj-akciju Grada Čakovca za 2017. godinu.

Naj-akcija se provela kao niz od tri informatičke radionice za djecu u vrijeme ljetnog odmora za učenike uz vodstvo Ivane Ružić, teme radionica:

• sigurnost i privatnost u online okružju
  • izrada elektroničke knjige
  • 3D modeliranje i 3D ispis

Naj-akcija uključuje i tri sportske radionice koje su se održale u vrijeme ljetnog odmora za učenike uz vodstvo Matije Horvata, teme radionica:

• vožnja biciklom
  • spust čamcima po rijeci Dravi
  • planinarenje na Ivanščicu

"Učitelji ove čakovečke škole još jednom su pokazali da se znanje i vještine na djecu mogu prenijeti i na načine koji su im zanimljivi i zabavni. Siguran sam da će velika većina naučenog djeci ostati, te im pomoći pri izboru životnog zvanja." izjavio je tom prigodom gradonačelnik Kovač.