« Svibanj 2017 »

I. osnovnoj školi Certifikat izvrsnosti u području programiranja
Autor: Ivana Ružić, 12. 5. 2017.

Učenici 1. osnovne škole uspješni su na brojnim informatičkim natjecanjima, a mnogi od njih vrlo su vješti u programiranju. Trojica učenika, Sven Grozdek, Karlo Kolac i Benjamin Hižman, zajedno sa svojom mentoricom Ivanom Ružić, bili su četvrti na državnom natjecanju, redovito provode niz informatičkih radionica u vrijeme praznika i u suradnji s privredom pri tome prateći najnovije trendove u području IKT,  a zahvaljujući cjelokupnom trudu, radu i podrsšći ravnatelja, 1. osnovna škola dobila je Certifikat izvrsnosti u području programiranja. Njega je potpisao potpredsjednik Europske komisije Andrus Ansip, zadužen za jedinstveno digitalno tržište. Zajedno sa ravnateljem škole Sinišom Stričakom, upoznali su gradonačelnika sa nekim od programa koja su izradili učenici naše škole.