« Kolovoz 2017 »

Posjet učenika Gimnaziji Josip Slavenski Čakovec
Autor: TANJA DEBELEC, 8. 3. 2017.

Dvadesetak učenika osmih razreda posjetilo je Gimnaziju Josip Slavenski Čakovec koja je partner projekta „Matematika između realnog i virtualnog“ čiji je nositelj XV.gimnazija iz Zagreba. U sklopu projekta izrađen je kurikulum fakultativne nastave matematike, te je jedan od ciljeva povezivanje učenika  i učitelja  osnovnih i srednjih škola.

Učenici su prisustvovali fakultativnoj nastavi matematike koju je održala Tamara Srnec, prof. savjetnik sa svojim učenicima. Prvi sat nastava je održana u učionici matematike gdje su učenicima na kreativan i zanimljiv način prezentirane zanimljivosti o matematici, te zabavni zadaci. Drugi sat održan je u informatičkoj učionici gdje su učenici rješavali kviz i asocijacije. Ponajbolji učenici dobili su nagrade kemijske olovke, blokove i majce.

Na kraju samog posjeta učenici su razgledali i ostale učionice, kabinete i teretanu škole.

Svi su bili sretni i zadovoljni posjetom školi, te susretljivošću profesorice i njezinih učenika.

Zahvaljujemo se i veselimo ponovnom susretu.