« Svibanj 2017 »

Osiguravanje pomoćnika učenicima s teškoćama u OŠ Grada Čakovca –III“
Autor: SINIŠA STRIČAK, 2. 3. 2017.

Naša škola i ove godine sudjeluje kao projektni partner u provedbi projekta iz Europskog socijalnog fonda.

Grad Čakovec kao korisnik u suradnji s projektnim partnerima I.OŠ, II.OŠ, III. OŠ Čakovec, COO Čakovec, OŠ Ivanovec, OŠ Kuršanec te Razvojnom agencijom Grada Čakovca – Čakra d.o.o provodi  projekt pod nazivom „Osiguravanje pomoćnika učenicima s teškoćama u OŠ Grada Čakovca –III“ koji je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu OP „Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.“

Projekt  se provodi od 01. 09. 2016. do 31. 08. 2017. g., ukupne vrijednosti od 2.119.680,00 kn, od čega se 15% sufinancira iz proračuna Grada Čakovca.

Glavni ciljevi projekta su:

1. Stvoriti preduvjete za uključivanje učenika s teškoćama u osnovnoškolske ustanove Grada Čakovca.

2. Zaposliti osobe registrirane na tržištu rada.

3. Osvijestiti i senzibilizirati širu lokalnu zajednicu o važnosti uključivanja učenika s teškoćama u redovite osnovne škole što je temelj za ostvarenje društva jednakih mogućnosti za sve.

U okviru provedbe projekta zaposleno je 44 osoba kao pomoćnik u nastavi za učenike koji imaju rješenje Ureda državne uprave u Međimurskoj županiji o školovanju uz pomoćnika (u I. OŠ 9 pomoćnika, u II. OŠ 4 pomoćnika, u III. OŠ 4 pomoćnika, COO 9 pomoćnika, OŠ Ivanovec  5 pomoćnika i OŠ Kuršanec  13 pomoćnika).

Uz troškove plaća planirani su: trošak programa za uvođenje pomoćnika u rad (20 sati), troškovi promocije i promidžbe,  kreativno-integrativnih radionica.

Uključivanjem u redovno obrazovanje učenici s teškoćama dobivaju mogućnost uspješnije socijalizacije te poticaj u razvoju vještina i sposobnosti uz boravak i rad s ostalih učenicima kako bi postali što samostalniji članovi ovog društva.