« Listopad 2017 »

ERASMUS+ ELIT - PLANIRANJE I PRIPREMANJE AKTIVNOSTI U I. OŠ ČAKOVEC
Autor: Ivana Ružić, 28. 1. 2017.

Erasmus+ ELIT tim učitelja u I. osnovnoj školi Čakovec redovito provodi niz aktivnosti sa ciljem da učenici upoznaju, usvoje i u svakodnevnom životu primijenjuju odgovorne oblike ponašanja prema prirodi i bogatstvima koje nam priroda pruža. Suradnja i komunikacija temelj su uspješnog timskog rada međunarodnog projektnog tima naše škole koji je prepoznat i cijenjen u lokalnoj zajednici i obrazovnoj zajednici na državnoj razini.

S posebnim entuzijazmom planiramo i pripremamo aktivnosti učenja i poučavanja koje ćemo provesti od 23. do 29. travnja 2017. godine kada će našu školu i grad posjetiti partneri iz Portugala, Cipra, Rumunjske, Turske i Litve. Pripreme za gostovanje naših partnera u punom su jeku, a aktivnosti planiranja, pripremanja i organiziranja se redovito dogovaraju na radnim sastancima projektnog tima.

Prilikom gostovanja naših partnera u školi ćemo provesti niz radionica o recikliranju, korištenju prirodnih materijala, upoznavanju tradicije i kulture našeg kraja. U radionicama će aktivno sudjelovati učenicima, učitelji, roditelji, vanjskim suradnici i šira lokalna zajednica.