« Travanj 2017 »

ELIT PREDSTAVLJEN NA STRUČNOM SKUPU ŽSV ŠKOLSKIH KNJIŽNJIČARA
Autor: Ivana Ružić, 12. 12. 2016.

Dubravka Kečkeš, školska pedagoginja i Ivana Ružić, učiteljica informatike su na Županijskom stručnom vijeću školskih knjižnjičara u Međimurskoj županiji održanom 2. prosinca 2016. u Gimnaziji J. Š. Slavenski u Čakovcu predstavile projekt Erasmus+ Ecological literacy.

Okupljene su upoznale sa projektom, projektnim partnerima, ulogom naše škole u projektu, planiranim ciljevima i ishodima projekta. Predstavljene su aktivnosti provedene kao dio ovog projekta poput: oslikavanja vrećica, izrada eko slika, filmova, plakata, razglednica, obilježavanje Svjetskog dana jabuka, Međunarodnog dana zaštite ozonskog omotača, Europskog dana bez automobila, itd.

Predstavljena je uloga i značaj projekta u razvoju digitalnih kompetencija, jezičnih kompetencija i kompetencija za cjeloživotno učenje učenika i učitelja. Također, rad u projektu doprinosi razvoju kreativnosti i inovativnosti, suradnje, odgovornosti, preuzimanju inicijative, razvoju iskustvenog učenja, transferu znanja, kritičkog razmišljanja, metakognicije i nekonformizma.