« Lipanj 2017 »

UKRASI SVOJU PLATNENU VREĆICU
Autor: Ivana Ružić, 1. 12. 2016.

Naša škola već dugi niz godina surađuje sa zaštitarsko- ekološkom organizacijom Nobilis. Putem različitih radionica i predavanja najmlađe se želi osvijestiti o važnosti i potrebi zaštite okoliša te poučiti kako pojedinac/ svatko od nas, može tome doprinijeti.

U 4.c nedavno je održana radionica pod nazivom „Ukrasi svoju platnenu vrećicu“. Učenici su slušali kratko predavanje o štetnosti upotrebe plastičnih vrećica. Poslije predavanja svaki učenik je dobio platnenu vrećicu (zahvaljujemo Gradu koji nam je donirao vrećice) koju je mogao ukrasiti po želji. Od starih majica koje više ne nose učenici su izrezivali različite aplikacije kojima su ukrašavali vrećice. Bilo je zabavno jer su mnogi po prvi put primili u ruke iglu i konac! Javljale su se i ideje kome i kojom prigodom će pokloniti vrećice. Radionicu su pripremile i vodile Dubravka Kečkeš i Ivana Ričko Borović.