« Travanj 2017 »

ERASMUS+ ELIT 1. TRANSNACIONALNI SASTANAK U RUMUNJSKOJ
Autor: Ivana Ružić, 1. 12. 2016.

Sredinom studenog u rumunjskom gradu Sibiu održan je prvi transnacionalni sastanak partnera u projektu Erasmus+ Ecological literacy, a našu školu su predstavile Valerija Horvat i Ivana Ružić.

Na sastanku smo upoznali sve partnerske škole, regije i države iz kojih dolazimo. Dogovorene su projektne aktivnosti i očekivani ishodi, pripreme za razmjene učenika koje će se održati u veljači 2017. u partnerskoj školi na Cipru te u travnju 2017. kada će I. osnovna škola Čakovec ugostiti učitelje, ravnatelje i učenike partnerskih škola iz  Rumunjske, Turske, Portugala, Litva i Cipra.

Sasatank je bio prilika da partneri predstave po tri najbolja loga koja su izradili učenici u svakoj od partnerskih škola te je odabran zajednički logo kojim ćemo isticati projekt i sve naše aktivnosti. Pobjednički logo je rad učenika sa Cipra.

Također, svi partneri su razmijenili simbolične poklone svog kraja te razglednice i čestitke koje su izradili učenici za učenike u drugim školama.

Svi sudionici sastanka imali su prilike upoznati kulturu, povijest, tradiciju i prirodne ljepote Transilvanije. Više detalja o sastanku možete pogledati u prezentaciji u prilogu.