« Studeni 2017 »

EUROPSKI DAN BEZ AUTOMOBILA I MEĐUNARODNI DAN ZAŠTITE OZONSKOG OMOTAČA
Autor: Ivana Ružić, 25. 10. 2016.

Sredinom rujna učenici PŠ Krištanovec sa učiteljicom Veronikom Kapelari Horvat obilježili su dva važna datuma za svijet ekologije, a to su Europski dan bez automobila te Međunarodni dan zašite ozonskog omotača.

Učenici su dobili zadatak da kod kuće istraže koliko su njihovi roditelji svjesni o štetnosti sprejeva s potiskivačem te o ispušnim plinovima automobila.

Nakon poražavajućih rezultata napravili smo plakat kojim smo u šetnji kroz mjesto zaustavljali vozače da ih potaknemo na razmišljanje o zdravijem kretanju te smanjenju količine smoga općenito.

Plakat smo na kraju izložili na oglasnoj ploči u centru mjesta.

Aktivnost je dio   Erasmus+ projekta Ecological literacy kojeg provodi I. osnovna škola Čakovec.