« Svibanj 2017 »

Prvi i u susjednoj Sloveniji - 7. susret Go-car-go
Autor: Marta Kolar, 2. 6. 2016.

U Ptuju (Slovenija) je 18. svibnja održan 7. susret Go-car-go, Bo, kar bo!, a učenici naše škole odazvali su se pozivu u velikom broju. Četiri učenika I. osnovne škole Čakovec u pratnji mentora i učitelja tehničke kulture Branka Vujnovića i ravnatelja Siniše Stričaka sudjelovala su u natjecateljskom dijelu susreta, a bodrilo ih je još 44 učenika. Natjecatelji su bili učenici osmih razreda: Mateo Hozjan, Andrija Vaser, Antonio Vuk i Vito Totić, a odličan su rezultat postigli improviziranim vozilom vlastitog dizajna i izrade koje su oslikale učenice Iva Klasnić i Katarina Hofman. Za ovu su prigodu učenici pripremili i posebne odjevne kombinacije, kao i odgovarajuće dodatke.

Susretu se odazvalo 16 slovenskih i 4 hrvatske škole, a ekipa I. OŠ Čakovec osvojila je prvo mjesto u svim trima disciplinama u kojima se natjecala – slalomu, veleslalomu i spustu. Naša škola već treću godinu za redom osvaja 1. mjesto na tom natjecanju te nastavlja uspješan niz.