« Studeni 2017 »

MAX SUCHT DEN SUPERSTAR
Autor: Marta Kolar, 24. 5. 2016.

Rebecca Posavec, učenica 8. razreda, uspješno je predstavila školu na međunarodnom natjecanju mladih talenata „Max sucht den Superstar“ koje je održano 6. svibnja u OŠ Cestica. Natjecatelji pjevaju isključivo na njemačkom jeziku, a Rebecca se predstavila pjesmom „Die Landlust“ opernog skladatelja Josepha Haydna uz klavirsku pratnju učenika Luke Taradija. Nastupalo je 26 osnovnih škola iz Hrvatske i susjedne Slovenije, a cilj je popularizacija njemačkog jezika, jačanje samopouzdanja i međusobno druženje. Kao članovi žirija na natjecanju su sudjelovali učenici Iva Klasić i Antonio Vuk (o pobjedniku su odlučivali sami učenici – žiri se sastojao od dvoje članova iz svake škole koja se natjecala), a vodila ih je učiteljica njemačkog jezika Monika Turk.

Ostale fotografije možete pogledati na sljedećoj poveznici.

Da njemački jezik nije toliko stran našim učenicima, pokazale su i školska i županijska razina natjecanja iz njemačkog jezika održane u veljači i ožujku. Na školskoj su razini prva tri mjesta zauzeli učenici: Marco Marijan Küpper, Antonio Vuk i Luka Vugrinec. Na županijsku je razinu prošlo četvero učenika:  3. mjesto: Antonio Vuk, 6. mjesto: Marco Marijan Küpper, 8. mjesto: Iva Klasić, 13. mjesto: Luka Vugrinec.