« Ožujak 2017 »

Uspješni matematičari na Mathemi u Koprivnici
Autor: TANJA DEBELEC, 18. 5. 2016.

Mathema u Koprivnici  je ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola. Cilj natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija matematike. Natjecanje je održano 17.svibnja 2016. u prostorijama Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica.

I.OŠ Čakovec predstavljalo je 15 ekipa. Ekipa se sastojala od tri člana, te su rješavali 24 zadatka u 80 minuta. Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 260 ekipa.

Naše najuspješnije ekipe:

ekipa Munje 4.razred (Viktor Gombar, Irena Branković i Franka Bene) 2. mjesto

ekipa Trixa 5.razred (Žana Klasić, Dora Gašparić, Ema Slaviček) 2.mjesto

Ostale ekipe također su uspješno predstavile našu školu.

4.razredi: Međimurski faktori – Lovro Marčec, Jakov Novinšćak, Martin Debelec; Faktor – Bruno Krištofić, Nikol Šarić, Karla Novak; Šareni smajlići – Melani Mesarić, Tina Grozdek, Elvira Mihoci; Pametnjakovići - Emanuel Medved, Domagoj Lukman, Antonio Jurešić; Autogol – Antonio Srpak, Alen Jarni, Dorotea Novak

5.razredi: Logičari -Domagoj Blažić, Marko Jambrošić, Irina Šincek; Trokutići – Petra Grula, Ivan Benčik, Kiara Crnetić

6.razredi: iSmart – Jelena Kovačić, Fran Zadravec, Vito Jambrošić; Gromovi – Dominik Štajerec, Noa Petek, Filip Novak

7.razredi: Tales – Paula Horvat, Noah Lukovnjak, Josip Dolenec; Eratosten – Dominik Toplek, Dina Bašek, Mia Luka Vincetić

8.razredi: Kockice – Lana Benčik, Lorena Jambrović, Isabela Kovačić; Kvadratići - Ana Maria Radošević, Tija Budiša, Ema Brkić

Mentori učenicima bili su Vesna Horvat, Draženka Rob, Dragica Vojković, Danijela Topličanec, Tea Bogdan, Željka Kolar, Sanja Murk, Aleksandar Jerosimić i Tanja Debelec.

U jednakim majicama i kapama predstavljali smo našu školu, a to su nam omogućili sponzori Čakom, Studio kose Boris i Čakovečki mlinovi kojima od srca zahvaljujemo.