« Ožujak 2017 »

Erasmus+ EGC: Kratkoročna razmjena učenika u Rumunjskoj
Autor: Ivana Ružić, 18. 5. 2016.

Od 8. do 14. svibnja petero učenika osmih razreda naše škole: Lovro Bašek Žerjav, Tia Dominić, Jan Nikola Dvanajščak, Vita Mikulić i Barbara Milly, u prtanji učiteljica: Mire Žerjav, Slavice Pospiš i Ivane Ružić boravilo je na kratkoročnoj razmjeni učenika u rumunjskom gradu Sibiu sa učenicima i učiteljima iz sedam partnerskih škola u projektu Erasmus+ European Goodwill Cup.

Svi sudionici ovog događaja posjetili su partnersku školu Liceul Tehnologic u Mîrși, sudjelovali na različitim radionicama gdje su upoznali rumunjsku tradiciju i kulturu, stare zanate i običaje te razmjenili iskustva rada i učenja u svim partnerskim školama razvijajući interkulturalnost, prijateljstvo i suradnju.

Posjetili smo i upoznali znamenitosti transilvanijskih gradova Avrig, Alba Iulia, Sigishoara, Fagaraso, Sibiu, sajam tradicije, nacionalni park muzej Astra, adventure park na Karpatima,... Što je bio jedinstven doživljaj za sve sudionike susreta i bogato životno iskustvo.