« Ožujak 2017 »

USKRSNA RADIONICA FORUMAŠA
Autor: Emilija Žitnjak, 24. 3. 2016.

Uskrsna radionica

Dječji forum „Zmajići“ l. osnovne škole Čakovec, sa svojim voditeljicama Draženkom Blažeka i Marijom Toplek u četvrtak 16. 3.2016. godine,  ponovno su posjetili zajednicu organiziranog stanovanja osoba s intelektualnim teškoćama koja je ustrojena u sklopu  projekta “Moj korak do samostalnosti“  Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Međimurske županije.

Forumaši šire granice  i uče o pravima, no Konvencija uključuje i odgovornosti djece,kao što je poštivanje  prava drugih. Ako djeca imaju pravo na ispunjen život, trebala bi  znati ponuditi pomoć svima onima s teškoćama, u nevolji ili žrtvama diskriminacije kako bi i oni mogli ostvariti to pravo. Učenici promiču  i potiču svoje prijatelje da kroz svoje životne ciljeve misle i na druge, da poštuju ljudska prava i uče o jednakosti svih u društvenoj zajednici .

Zajedno smo organizirali  uskrsnu radionicu. Darivali ih prigodnim poklonima koje su pripremile mame malih forumaša..

U zajedničkom druženju „forumaša“ s korisnicima  pjevali smo, plesali, oprostili se do ponovnog susreta .