« Lipanj 2017 »

I ŽIVOTINJE SU MOJI PRIJATELJI
Autor: Emilija Žitnjak, 8. 3. 2016.

Učenici  2.a i 2.b  razreda polaznici DF Zmajići sa svojim učiteljicama  Draženkom Blažeka i Marijom Toplek, a  uz pomoć roditelja koji nam pomažu, hvala im, ponovno su boravili u azilu za napuštene životinje Prijatelji u Čakovcu. Projekt “I životinje su moji prijatelji“ koji se provodi već drugu godinu, učenike sve više povezuje s problemom napuštenih i odbačenih životinja te shvaćaju potrebu  i  mole širu zajednicu da se pomogne. I ovaj put  sakupili smo novce, hranu, pokrivače koju smo odnijeli u azil.

Postali smo i kumovi maloj Nelli i Riccu, posjećivati ćemo ih i brinuti o njima.

Svi mali forumaši žele i kućice za svoje „peseke“da im uljepšaju život i obraćaju se svima koji će ovo pročitati:

Mihael: „Samo nam trebaju letvice i možda bi mogli sami izraditi kućicu.“

Nela:“ Možda je nekome pas uginuo ili pobjegao zbog pucanja petardi kao mom djedu i baki pa nam može pokloniti kućicu.“

Vito: „Moramo nekoga moliti da nam pomogne, mali smo i ne znamo graditi kućice za peseke.“

Molimo vas, ako možete, ako želite, ako znate i volite životinje kao mi, pomognite nam da sagradimo kućice i obradujemo novim toplim domom našu Nelli  i Riccu.

Hvala svima, učenici forumaši.