« Kolovoz 2017 »

Održana županijska Smotra Lidrano 2016.
Autor: Marta Kolar, 4. 3. 2016.

Županijska Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2016. za osnovne škole održana je 2. ožujka 2016. u organizaciji I. osnovne škole Čakovec i Međimurske županije. Ove se godine obilježava dvadeset i peta godina održavanja Smotre na državnoj razini, kojoj je grad Čakovec bio domaćin u početcima održavanja, 1993. godine. Posjetitelji su na županijskoj Smotri mogli čitati ovogodišnje literarne radove predložene za županijsku Smotru LiDraNo, kao i samostalne novinarske radove učenika međimurskih škola, u Centru za kulturu Čakovec.

Okrugli stol za literarni izraz počeo je u 10 sati, a radove učenika komentiralo je stručno povjerenstvo u sastavu: Sanja Prošev (predsjednica), Ivan Pranjić (član) te Kristina Sisek (član). Okrugli stol za novinarsko stvaralaštvo (samostalne novinarske radove, školske listove, radijske emisije i radioigre) također je počeo u 10 sati, a radove učenika komentiralo je stručno povjerenstvo u sastavu: Vedrana Močnik (predsjednica), Dejan Zrna (član), Danijela Bratić-Herceg (član). U govorenoj su riječi posjetitelji mogli uživati u dramsko-scenskom dijelu Smotre održanom u Centru za kulturu s početkom u 12 sati. Uvodnu riječ dali su ravnatelj I. osnovne škole Čakovec Siniša Stričak te predsjednica županijske Smotre LiDraNo Julijana Levak, a Smotru je otvorenom proglasila predstavnica Međimurske županije Sandra Herman. Svaka od dvadeset i dviju točaka izvedenih na pozornici bila je jedinstvena, a svoj su naporan rad, trud i kreativnost pokazali učenici iz brojnih međimurskih škola. Osim dragocjenog iskustva koje učenici stječu sudjelovanjem i pripremanjem za takvu Smotru, učenici imaju prilike poboljšati svoj nastup pomoću savjeta i dobronamjernih kritika povjerenstva za dramsko-scensko stvaralaštvo u sastavu: Romano Bogdan (predsjednik), Dejan Buvač (član), Tanja Novak (član), a posebnu su čast imali slušajući savjete poznate hrvatske glumice Barbare Rocco, ujedno i državne izbornice za dramsko-scensko stvaralaštvo.

Fotografije možete pogledati OVDJE.