« Rujan 2017 »

DAN SIGURNIJEG INTERNETA
Autor: Ivana Ružić, 29. 2. 2016.

Svake godine drugog tjedna u veljači tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina sa kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu.

U promicanju boljeg interneta, naš zadatak je da ohrabrimo ljude da se uključe u iskorištavanje što više dobrih prilika koje se nude na internetu, dok im u isto vrijeme dajemo sposobnosti, znanje i potporu koja im je potrebna za suočavanje sa mogućim rizicima.

I. osnovna škola Čakovec se svake godine aktivno uključuje u ovu inicijativu kroz različite radionice i diskusije na nastavi informatike. Neke od multimedijalnih radova učenika možete pogledati na slijedećim poveznicama: