« Lipanj 2017 »

SVEČANO POTPISIVANJE UGOVORA ZA E-ŠKOLE
Autor: Ivana Ružić, 21. 4. 2015.

Svečano potpisivanje Ugovora o sudjelovanju u pilot projektu “e-Škole - Razvoj sustava digitalne zrelosti škola” između Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, predstavnika prvih 20 škola i njihovih osnivača, održano je u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak, 20. travnja 2015. godine.

e-Škole su digitalno zrele škole, spojene na ultra-brzi Internet, visoko opremljene informacijsko-komunikacijskim tehnologijama (IKT), s informatiziranim procesima poslovanja te učenja i poučavanja.  U e-Školi digitalno kompetentni nastavnici i učenici u svom svakodnevnom radu koriste računalnu i mobilnu opremu, te obrazovne aplikacije i digitalne nastavne materijale.

I. osnovna škola Čakovec postaje prva e-škola u Međimurju, a ugovor o sudjelovanju u projektu potpisali su ravnateljica škole gospođa Nevenka Šopar, gradonačelnik grada Čakovca gospodin Stjepan Kovač i ravnatelj Carneta gospodin Zvonimir Stanić.