« Kolovoz 2017 »

Word Organization for Early Childhood Education
Autor: Ivana Ružić, 2. 3. 2015.

19. veljače 2015. pedagoginja naše škole gospođa Dubravka Kečkeš bila je izlagač na okruglom stolu s temom Programi za poticanje razvoja socijalne kompetencije djece u odgojno-obrazovnom sustavu. Okrugli stol organizirao je OMEP za Hrvatsku - Word Organization for Early Childhood Education. Skupu je nazočila gđa Marjolein Delvou iz Bugarske, predstavnica OMEPA- a za ovaj dio Europe. Sudionike skupa upoznala je s aktivnostima koje smo proveli u studenom i prosincu prošle godine s ciljem da učenicima od najranije dobi približimo pojam štednje, osvijestimo njezinu važnost i potaknemo ih na štednju.

S ciljem senzibilizacije učenika za ljude u teškom materijalnom položaju, razvojem empatije, brige i suosjećanja za druge, od 9. do 20. veljače organizirali smo prikupljanje trajnih živežnih namirnica. Moto akcije bio je „Jedan učenik- jedan prehrambeni proizvod“. Prikupljenu hranu namijenili smo socijalnoj samoposluzi u Vukovaru, kao simbolu obrane Hrvatske. Također je spomenuta i aktivnost koja se planira realizirati ožujku, a to je posjet i suradnja sa stambenom zajednicom na području naše škole. Korisnici stambene zajednice su osobe sa smanjenim intelektualnim poteškoćama.