« Ožujak 2017 »

INFOKUP 2015.
Autor: Ivana Ružić, 23. 2. 2015.

20. veljače održana je županijska razina natjecanja iz informatike „Infokup 2015.“ Na natjecanju je sudjelovalo 76 najboljih informatičara iz osnovnih škola diljem Međimurja koji si su natjecali u 4 različite kategorije: Osnove informatike, Razvoj softvera, Algoritmi Logo i Algoritmi Basic/Python/Pascal/C/C++. I. osnovnu školu predstavljalo je desetero učenica i učenika koji su osvojili 1., 3. i 4. mjesto u kategoriji Razvoj softvera.

Organizatori ovogodišnjeg natjecanja bili su I. osnovna škola Čakovec i Tehnološko inovacijski centar Međimurje.  Zajedničkom organizacijom želi se učvrstiti suradnja obrazovnog sustava i privrede, a kod učenika od najranije dobi poticati inovativnost, poduzetnički duh i otvorenost.

Svim učenicama i učenicima koji su sudjelovali na natjecanju te njihovim mentoricama i mentorima čestitam na ostvarenim rezultatima i želim puno uspjeha u daljnjem radu, a posebice učenicima koji će se natjecati na državnoj razini natjecanja. Na predanom i odgovornom radu zahvaljujem i svim članovima povjerenstva koji su sudjelovali u pripremi i provedbi natjecanja.

U ime svih sudionika na organizaciji natjecanja i potpori zahvaljujem ravnateljici I. OŠ Čakovec gospođi Nevenki Šopar, direktoru TICM-a gospodinu Ivanu Plačku, voditelju inkubacije i edukacije gospodinu Goranu Levačiću i gospodinu Aleksandru Črepu iz Profil International d.o.o.

Predsjednica Županijskog povjerenstva, Ivana Ružić